Pylony reklamowe: dos and dont’s

PYLONY. To małe i duże dzieła sztuki reklamowej. Wolnostojące, strzeliste, minimalistyczne, klasyczne, cenowe, loftowe, tematyczne, obrotowe, cortenowe, aluminiowe, dibondowe, ażurowe, horyzontalne, literowe, ponadczasowe, podświetlane, słońcem zasilane, eksponujące jakość powietrza, liczące klientów, łączone z drewnem, z roślinnością, 5-metrowe i 50-metrowe. NIESTANDARDOWE.

Uwielbiamy cały proces tworzenia pylonów i reakcje klientów przy odbiorach: Ach! Na żywo pylon wygląda lepiej niż sobie wyobrażaliśmy :). Tak lubimy najbardziej!

Dla nas pylon to coś więcej niż graniastosłup. To rzeźby reklamowe. U podstaw projektowania zawsze stoi potrzeba tworzenia elementów reklamowych będących w zgodzie i harmonii absolutnej z otaczającym krajobrazem i architekturą, pokazujące ducha i misję firmy.
Mamy na swym koncie już ponad 4500 realizacji totemów w Polsce i w Europie. Wśród licznych sektorów, do których docieramy, dominuje branża paliwowa, spożywcza, budowlana, developerska i gastronomiczna. Wiele pylonów reklamowych Graffico stoi przed galeriami handlowymi, centrami logistycznymi, przed restauracjami drive through i zakładami produkcyjnymi.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka porad dotyczących designu pylonów reklamowych oraz sugestii, na co naszym zdaniem warto zwrócić uwagę rozpoczynając inwestycję. Oto nasze pylonowe dos and dont’s:

Dekor

Twój budynek firmowy ma charakterystyczny dekor lub motyw albo zlokalizowany jest w otoczeniu artystycznym, historycznym? Wykorzystaj ten element w bryle pylonu. Stworzysz mikroklimat spójnej przestrzeni wokół budynku.

RAL 9006

Unikaj koloru poszycia pylonu RAL 9006, szczególnie jeśli pylon jest zlokalizowany w pustej przestrzeni na tle nieba. Pylon „zniknie” i będzie niewidoczny dla odbiorcy. Dodatkowo RAL 9006 szybko ulega zabrudzeniom i nieładnie się „starzeje”.

Kamienica

Jeśli Twój budynek jest zabytkową kamienicą, wybierz prosty i minimalistyczny design, monochromatycznymi logotypami. Tu nic nie może krzyczeć ani kolor, ani bryła, ani światło.

Loftowo

Loftowe klimaty królują obecnie we wnętrzach. Czemu nie wykorzystać tego trendu w outdorze? Pylony industrialne świetnie wyglądają przy budynkach zlokalizowanych w dzielnicach zarówno zabytkowych jak i przemysłowych.

Zieleń

Pylon może być zaprojektowany w taki sposób, by konstrukcyjnie i koncepcyjnie połączony był z zielenią. Zieleń w dzisiejszych czasach jest mile widziana zawsze i wszędzie. Ożywia reklamę, pokazuje markę blisko natury.

Obrotowo

Pylon może mieć elementy obrotowe lub ruchome. To zawsze jest skutecznym wyróżnikiem. Pylon może być wówczas minimalistyczny, a tylko ruch ma przykuwać wzrok klientów. Wciąż jest to unikatowa forma wizualna.

Ażury

Mogą być częścią pylonu, elementem, który przenosi jakiś charakterystyczny motyw i nadaje lekkość całej konstrukcji reklamowej. Ażury mogą uzupełniać konstrukcję pylonu lub być elementem dominującym.

Literowo

Coraz częściej marki decydują się na postawienie wolnostojących napisów. Jest to nietypowa forma, która bardzo często staje się w firmach meeting pointem i foto spotem. To kolejny nietypowy sposób ekspozycji logo przed firmą lub w mieście.

Wysokość

Zadbaj o odpowiednią wysokość pylonu. Tu nie ma standardów. Wysokość określa otoczenie krajobrazowe. Czysta przestrzeń, bliski kontakt z pylonem, duże nagromadzenie elementów w przestrzeni, wysokość budynków – to wszystko wpływa na wielkość pylonu.

Zapisz, zapamiętaj. Jeśli w przyszłości planujesz podobną realizację, te wskazówki będą na wagę złota.