oznakowanie stacji paliw

Lukoil zmienia się w Amic Energy razem z Graffico

Rebranding i gruntowna modernizacja sieci stacji Lukoil powoli zmierza ku końcowi. Już dzisiaj większość stacji Lukoil zniknęła z rynku i została zastąpiona marką AMIC Energy. Proces ten zostanie zakończony na początku czerwca.

Od 3 miesięcy trwa zmiana oznakowania 115 stacji paliw Lukoil. Już teraz kierowcy z Wrocławia, Warszawy, Torunia, Gdyni, Łodzi i Krakowa innym miejscowości w całej Polsce mogą tankować pod nowym brandem.

Rebranding nie polegał tylko na kolorystycznej zmianie – z biało-czerwonego Lukoila na biało-zielony AMIC Energy. Modernizacji uległy też wnętrza stacji – na niektórych pojawiła się sieć barów z kanapkami Subway, a wszystkie sklepy otrzymały nazwę Amic Market.

Przetarg na produkcję i wymianę oznakowania wygrała toruńska firma Graffico. Zmiana marki stacji jest dużym przedsięwzięciem logistycznym. Metamorfozie uległy pylony cenowe stacji i reklamy na wiacie, tzw. otoki. W tym celu wyprodukowano 6900 metrów reklam i zużyto aż 90 ton aluminium. Całą stację natomiast rozświetla 75 tysięcy modułów LED.

Co istotne, cały rebranding udało się przeprowadzić bez zamykania stacji paliw – zmiany nie spowodowały więc żadnych utrudnień dla kierowców.