Kaseton

Kaseton to konstrukcja reklamowa, zwykle prostokątna lub kwadratowa, umieszczona na elewacji budynku, na konstrukcji na dachu budynku lub na wolnostojącej konstrukcji reklamowej. Kaseton eksponuje dowolną grafikę, logo marki. Front kasetonu może być z:
➡ dibondu, grafika frezowana
➡ aluminium, grafika frezowana
➡ plexi mlecznej, barwionej, termoformowanej, wyklejonej folią translucentną lub wykonaną techniką sitodruku
➡elastycznego lica.  Co to jest elastyczne lico – przeczytaj TUTAJ.

Kaseton z elastycznym licem

Kaseton z elastycznym licem to wariant kasetonu, w którym powierzchnia reklamowa wykonana jest z elastycznego materiału, umożliwiającego estetyczne i bezszwowe dopasowanie do kształtu konstrukcji. Elastyczne lico jest zwykle wykorzystywane w przypadku dużych gabarytów (powyżej 3m) lub długich elementów reklamowych.
Kaseton z elastycznym licem umieszczany jest na elewacji budynku, na dachu lub na wolnostojącej konstrukcji reklamowej na dużej wysokości.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Semafor

Semafor to rodzaj kasetonu reklamowego, który jest eksponowany prostopadle do elewacji budynku.

Litery aluminiowe

Litery aluminiowe to trójwymiarowe litery przestrzenne wykonane z aluminium, spawane, malowane proszkowo, charakteryzujące się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Litery aluminiowe mogą mieć lico odkryte gdy rurka neonowa umieszczona jest w korpusie litery w sposób charakterystyczny dla liter PRL-owskich. Litery aluminiowe mogą mieć również lico z plexi lub front z elastycznego lica. Nie wiesz, co to jest elastyczne lico? Przeczytaj więcej TUTAJ.
Litery aluminiowe podświetlane sa diodami led najlepiej o IP mnie mniejszym niż 68.

Litery reklamowe

Litery reklamowe to indywidualne elementy tekstu, zazwyczaj przestrzenne, wykonane z aluminium gdy chcemy uzyskać wysoką trwałość na warunki atmosferyczne lub duży rozmiar. Do mniejszych rozmiarów i wnętrz litery reklamowe mogą być wykonane z  taśmy alurapidowej i tworzyw sztucznych. Litery reklamowe podświetlane są diodami led.

Litery wolnostojące

Litery wolnostojące są to duże znaki podświetlane umieszczone na fundamencie eksponujące nazwę lub logo marki czy miasta. Litery przestrzenne w formie konstrukcji wolnostojących wymagają uzyskania pozwolenia budowlanego i projektu technicznego zgodnego z normą budowlaną i strefą wiatrów.

Litery 3D świecenie „halo”

Litery 3D w technologii „halo”, tworzą efekt świetlnej aureoli (“halo”) wokół litery, co nadaje jej wyjątkowy i nowoczesny wygląd.  Chcesz dowiedzieć się więcej o efekcie „halo”, wejdź TUTAJ.

Litery 3D świecenie black&white

Litery reklamowe 3D wykonane w technologii black&white, w dzień są czarne, w nocy świecą białym, monochromatycznym światłem. Jest to świetne, niekrzykliwe i harmonijne rozwiązanie do ekspozycji reklam w przestrzeni publicznej. Technologię black&white stosuje się również dla czarnych znaków i logotypów, by uzyskać efekt świecenia nocą.

Litery 3D elastyczne lico

Litery 3D z elastycznym licem dają możliwość uzyskania estetycznego i bezszwowego świecenia w przypadku liter i znaków przestrzennych o dużych rozmiarach.  Więcej o elastycznym licu przeczytasz TUTAJ.

Pylon reklamowy

Pylon reklamowy to wolnostojąca, konstrukcja reklamowa zwykle o wysokości 2-15m. Pylon reklamowy eksponuje logo marki. Pylony reklamowe wykonane są z różnych materiałów, przybierają różne bryły i styl,  mają różną funkcję. Pylony reklamowe, totemy, wymagają uzyskania pozwolenia budowlanego. Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę inwestując w pylon reklamowy, wejdź TUTAJ.

Totem

Totem to wolnostojący, pionowy, monolityczny element reklamowy, zwany również pylonem. Totemy  umieszczane są przed wejściem do obiektu handlowego lub firmowego, eksponują logo, adres lub wskazują drogę.

Witacz

Witacz to wolnostojący element reklamowy, który ma na celu przywitanie mieszkańców i turystów wjeżdżających do miasta lub regionu. Witacze mają bardzo różny design i wysokość. Zazwyczaj eksponują nazwę miasta i herb.

Pylon do ekspozycji wielu marek

Pylon reklamowy zaprojektowany specjalnie do eksponowania reklam wielu marek lub firm, zazwyczaj wyposażony w zmienne panele reklamowe. Pylon do ekspozycji wielu marek charakterystyczny jest dla obiektów biurowych, użyteczności publicznej, centrów logistycznych i galerii handlowych. Pylon jest wolnostojącą konstrukcją, która w sposób bardzo harmonijny eksponuje wielu najemców lub logotypy marek.

Otok reklamowy

Otok reklamowy to podłużny element umieszony na budynku, wokół budynku lub na konstrukcji wiaty stacji paliw, który jest przeznaczony do ekspozycji logo marki i treści informacyjnych. Jest elementem wyjątkowo dekoratorskim i widocznym. Otok reklamowy wykonany jest z profilowanej blachy aluminium, malowanej proszkowo według palety RAL w połączniu z termoformowaną plexi 3D. Otoki reklamowe charakterystyczne są dla branży bankowej, spożywczej, paliwowej.

Dioda LED

LED-y już dawno wyparły inne źródła światła jak, neony czy świetlówki. W reklamie diody LED stanowią podstawowe źródło podświetlenia liter reklamowych, kasetonów, otoków, pylonów, city lightów i reklam wolnostojących. Wyższe parametry świetlne, niskie zużycie energii elektrycznej, stopień ochrony IP i długa żywotność  sprawia, że diody LED stały się bezkonkurencyjnym źródłem światła. Diody LED są trwałe, bo średni czas życia modułów LED bywa określany na ~50000 godzin. Zakładając, że reklama świeci ok. 3500 godzin rocznie, relatywny czas funkcjonowania to ok. 15 lat. Diody świecą kolorami, różną temperaturą barwową, co można wykorzystać dla uzyskania różnego efektu. 

Folia translucentna

Folia translucentna to materiał optycznie przezroczysty, używany do pokrywania powierzchni reklamowej w celu rozproszenia światła i uzyskania efektu jednolitego podświetlenia.

Sitodruk w kontekście reklamy świetlnej

Sitodruk, stosowany w reklamie świetlnej, to technika druku, w której atrament jest przepuszczany przez sitodrukowy szablon, tworząc trwałe i odporne na warunki atmosferyczne grafiki umieszczone na płaskiej lub termoformowanej powierzchni tworzywa sztucznego.

Neon

Neon to rodzaj oświetlenia reklamowego, w którym gaz w profilowanej rurce szklanej emituje światło pod wpływem wysokiego napięcia elektrycznego.

Źródłem koloru jest wypełniający rurkę neonową gaz szlachetny, który wytwarza światło pod wpływem przepływającego prądu. Najpopularniejszymi gazami stosowanymi do napełniania neonów są neon (Ne) i mieszanka Argon/Neon (Ar/Ne). Czysty neon wytwarza światło pomarańczowoczerwone natomiast argon emituje światło o barwie bladoniebieskiej. Dla zwiększenia intensywności światła do rurek neonowych wypełnionych argonem dodaje się śladowe ilości rtęci. Jeśli chcemy uzyskać większą liczbę kolorów wnętrza rurek przezroczystych pokrywa się luminoforem, który w połączeniu ze światłem argonu lub neonu pozwala na uzyskanie większej gamy barw.

Słup city light

Słup city light to konstrukcja reklamowa z wbudowanym systemem oświetlenia, zazwyczaj umieszczana w miejscach publicznych, eksponująca treści promocyjne w formie plakatów.