Jakie litery reklamowe wybrać?

W zakresie produkcji liter reklamowych istnieje kilka rozwiązań technologicznych. Najważniejszym czynnikiem, który determinuje technologię  wykonania napisów przestrzennych jest lokalizacja na zewnątrz, czy do wewnątrz.

W tym artykule chcielibyśmy skoncentrować się na napisach reklamowych na elewacji lub dachu budynku LITERACH ALUMINIOWYCH.

Jeśli jako klient rozważasz inwestycję w litery reklamowe jako formę identyfikacji zewnętrznej Twojego budynku, rekomendujemy wykonanie korpusu liter z aluminium jako jedyne właściwe, trwałe i estetyczne. Będąc doświadczoną, profesjonalną i odpowiedzialną firmą, która tworzy dla klienta, pod klienta i zawsze rekomenduje najlepsze rozwiązania dla klienta, w przypadku oznakowania zewnętrznego, nie wykonamy liter z taśmy alurapidowej czy pcv.

Jakie litery reklamowe wybrać?
Zalety aluminiowych liter reklamowych:

✅Trwałość: Aluminium jest materiałem odpornym na warunki atmosferyczne, korozję i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że litery reklamowe wykonane z tego materiału są długotrwałe. Korpusy liter aluminiowych są w dobrym stanie nawet przez 20 lat. Możemy je polakierować proszkowo lub na mokro w dowolnym kolorze RAL – metoda ta zapewnia estetyczny wygląd w długim okresie czasu. Inwestycja odwdzięczy nam się długotrwałym, perfekcyjnym wizerunkiem.

✅Odporność na warunki atmosferyczne: W Polsce wysokie amplitudy temperatury -20*/+40*, deszcz, śnieg, agresywne słońce, punkt przejścia przez 0* w naszej strefie klimatycznej ma decydująco negatywny wpływ na wszystkie urządzenia zewnętrzne. Dlatego reklamy zewnętrzne muszą być wyjątkowe odporne. Litera, której cały korpus (bok i tył) wykonany jest z aluminium, spawanego o grubości 2mm gwarantuje wieloletnie prawidłowe działanie bez deformacji, korozji, rozszczelnień i odbarwień.

✅Lekkość: Aluminiowe litery są stosunkowo lekkie, co ułatwia ich montaż i zmniejsza obciążenie konstrukcji nośnej szczególnie na elewacjach z płyty warstwowej. Mały ciężar ułatwia aplikację liter w różnych występujących na budynkach okolicznościach.

✅Estetyka: Aluminium pozwala na różnorodne wykończenia liter reklamowych, takie jak malowanie, anodowanie czy perforację, co umożliwia dopasowanie znaku reklamowego do wizerunku marki.

✅Duży rozmiar: W przypadku liter reklamowych o dużych gabarytach (powyżej 60cm) napisy wykonane ze spawanego aluminium malowanego proszkowo jest jedyną możliwą technologią wykonania, nie ma alternatywnych rozwiązań o tak dużej trwałości, bo są wadliwe.

Co dodatkowo warto rozważyć:

➡️źródła światła

➡️barwę światła

➡️front litery: plexi czy elastyczne lico, plexi barwiona czy folia translucentna

➡️trudna kolorystyka świecenia – testy i analiza

➡️warunki montażowe

➡️sterowanie

➡️dostęp do elementów serwisowych

➡️sposób aplikacji

➡️dokumentację powykonawczą

➡️warianty świecenia (black&white, “halo”, świecenie licem)