Elastyczne lico vs plexi w reklamie.

Elastyczne lico vs plexi w reklamie.

O technologii świecenia kasetonów, logotypów i liter przestrzennych.

Kasetony i litery przestrzenne to skuteczne narzędzie marketingowe, które przyciąga uwagę klientów i zwiększa widoczność firmy lub produktu. Jednym z najważniejszych aspektów projektowania kasetonu jest wybór odpowiedniego rodzaju lica, które będzie zarówno estetyczne, funkcjonalne i wykonalne. Poniżej powiemy Wam, kiedy stosować elastyczne lico, a kiedy lico z pleksi do kasetonów reklamowych i liter 3D.

Kiedy rekomendujemy elastyczne lico?

 ✅ Duży format:
Elastyczne  lico (backlit, flex face) jest idealnym i jedynym rozwiązaniem w przypadku dużych gabarytów reklam. Pleksi występuje w formacie 2x3m. Przy dużych instalacjach reklamowych łączenie tworzyw sztucznych jest bardzo nieestetyczne i kłopotliwe ze względu na rozszerzalność tych materiałów przy wysokich amplitudach temperaturowych w Polsce (-30*/+40*). Elastyczne lico daje możliwość wyprodukowania elementów o powierzchni 6m – 50m w jednym kawałku, bezszwowo, bez łączeń, z dużą estetyką.

 ✅ Trwałość:
Elastyczne lico to bardzo trwały materiał, specjalna tkanina winylowa do podświetleń, którą możemy zadrukować lub wykleić folią translucentną. To bezpieczny materiał odporny na wysokie i niskie temperatury oraz na działanie wiatru. Jest to również materiał odporny na uszkodzenia oraz łatwy do utrzymania w czystości. Elastyczne lico (backlit, flex face) jest też tworzywem lżejszym od płyt plexi.

 ✅ Świecenie:
Kasetony winylowe i litery 3D z elastycznym licem charakteryzują się również doskonałą zdolnością do rozpraszania światła. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można zainstalować w nich nawet o 50% mniej modułów LED.

 ✅ Wzornictwo:
W zakresie technologii projektowania i produkcji dużych kasetonów, logotypów, liter przestrzennych oraz elementów architektonicznych  z elastycznym licem, możemy osiągnąć nie tylko dowolne rozmiary w sposób bezszwowy i estetyczny, ale również dowolne  wzornictwo. Dzięki elastycznemu licu element reklamowy może przybrać dowolny kształt i font. Z podświetlanej tkaniny winylowej można również wykonać bardzo długie elementy architektoniczne  bezszwowo przechodzące przez narożnik.

 ✅ Dla kogo?
Litery przestrzenne, kasetony i otoki występujące w dużych lub długich gabarytach charakterystyczne są dla kilku branż i lokalizacji. Przede wszystkim kasetony i logotypy wyprodukowane w technologii elastycznego lica są częścią wysokich konstrukcji witaczy i pylonów reklamowych zlokalizowanych przy autostradach sygnalizując zbliżającą się stację paliw czy restaurację drive thru. Wielkogabarytowe napisy przestrzenne czy kasetony z elastycznym licem, tzw. flex face są również częścią identyfikacji wizualnej galerii handlowych, marketów wielkopowierzchniowych, centrów logistycznych i dużych zakładów produkcyjnych.

Kiedy rekomendujemy lico z pleksi?

➡️   Kiedy planujesz niedużą i podświetlaną identyfikację wizualną w postaci liter 3D, kasetonu lub otoku (format 2m-3m)

➡️    Kiedy chcesz uzyskać efekt termoformowania 3D.

➡️   Kiedy zależy Ci na uzyskaniu powierzchni z połyskiem.

➡️   Kiedy chcesz uzyskać niezmienny kolor przez wiele lat w miejscu bardzo nasłonecznionym. Plexi barwiona w masie ma bardzo trwały

        kolor z wysoką ochroną UV.

Ostateczny wybór między elastycznym licem, a licem z pleksi zależy przede wszystkim od rozmiaru elementu reklamowego. Jeśli planowana inwestycja reklamowa  przekracza wymiar 2mx3m determinuje to wybór technologii elastycznego lica. Zarówno elementy wykonane z licem z plexi czy elastycznym licem są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli masz wątpliwości – skonsultuj się z nami, doradzimy, zaprojektujemy, wycenimy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie zgodne z warunkami technicznymi, architekturą krajobrazu przy uzyskaniu najlepszego designu i estetyki.

Podobał Ci się ten artykuł? Zobacz “Pylon reklamowy realizowany w systemie “zaprojektuj i wybuduj” ”