Graffico do kawy #8

Nie wiesz co to jest Graffico do kawy? Zobacz TUTAJ

Muzyka. Łagodzi obyczaje, wzrusza, porusza, inspiruje i towarzyszy w życiu od zarania dziejów. Myślisz, że muzyka Cię już niczym nie zaskoczy? Koniecznie przeczytaj dzisiejsze Graffico do Kawy – dowiesz się jak przez jedną piosenkę klienta Linie Lotnicze United Airlines straciły 180 mln dolarów i zobaczysz fascynujący design w muzyce – instrument-pozytywkę, który napędza 2000 stalowych kulek.

ZNISZCZONA GITARA

Poznajcie historię Dave’a Carrolla, który będąc niezadowolonym Klientem Linii Lotniczych United Airlines nagrał piosenkę i sprawił, że linie w kilka dni straciły 180 mln dolarów, a ich notowania giełdowe poszybowały w dół.

GRA W KULKI

Wintergatan to instrument jak “nie z tego świata”, który w 14 miesięcy stworzył szwedzki muzyk – Martin Molin.  Instrument działa w sposób teoretycznie prosty – spadające kulki uderzają o dany element generując dźwięk. Całość napędza wielkie koło zębate, wprawiane w ruch przez człowieka. Maszynę można programować tak, by wydawała różne dźwięki, grała w innym tempie. Nie możesz sobie tego wyobrazić? My też nie, bo nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy! Zobacz film!