Dziś kilka słów o elemencie reklamowym, który jest poza zakresem naszych usług,

ALE

50% zapytań dotyczy zapytań o baner reklamowy  

ALE

de facto prawie nigdy pod nazwą „baner” nie kryje się materiał winylowy. Zwykle klienci mają na myśli zupełnie inne elementy identyfikacji wizualnej.

ALE

nie znając fachowej nomenklatury klienci najczęściej banerem reklamowym nazywają:

➡️ pylon reklamowy

➡️ witacz

➡️ billboad

➡️ kaseton

➡️ otok reklamowy

Dlatego chcielibyśmy przybliżyć Wam pojęcie: pylonu reklamowego, witacza, billboardu, kasetonu i otoku reklamowego.

PYLON

📌Pylon  jest to reklama wolnostojąca w formie prostopadłościanu o różnicowanych gabarytach i designie. Pylon eksponuje logo marki. Najczęściej wysokość pylonu reklamowego waha się między od 2m do 12m. Pylony zwykle występują w wersji świetlnej wyposażone w diody led o IP nie  niższym niż 67.

📌Pylon wykonany jest z konstrukcji nośnej (stalowej) ocynkowanej lub zabezpieczonej farbą anykorozyjną oraz profilowanych blach aluminium z elementami z plexi w miejscach podświetlanych elementów graficznych. Plexi może być płaska lub 3D termoformowana.

📌Pylon kotwiony jest do fundamentu betonowego B20 (C 15/20) umieszczonego w gruncie lub do fundamentu nastawnego.

📌Najlepiej zaprojektowane pylony reklamowe charakteryzuje styl, który nawiązuje do charakterystyki miasta, dzielnicy, architektury czy marki. Wyróżniamy pylony minimalistyczne, tematyczne, industrialne, eko.

📌Alternatywna nazwa dla pylonu reklamowego to totem.

❗️Jeśli chcesz poznać porady dotyczące pylonów reklamowych, zajrzyj TUTAJ.

❗️Zobacz video z montażu pylonu reklamowego KLIKNIJ TUTAJ.

PYLON CENOWY

📌 Pylon cenowy jest to reklama wolnostojąca charakterystyczna dla stacji paliw. Ma zróżnicowane gabaryty i design. Najczęściej wysokość reklamy waha się między od 2m do 12m. Pylon cenowy eksponuje logotyp marki stacji paliw. Pylon cenowy wyposażony jest również w wyświetlacze elektroniczne cen:

·        sterowane z klawiatury, za pomocą pilota o zasięgi 100m, z komputera na stacji przewodowo,

          z komputera bezprzewodowo, z telefonu komórkowego;

·        o dużej światłości 8500mcd, żywotności minimum 15 lat, kącie świecenia 140*;

·        przeznaczone do użytkowania w temperaturach -40* do +90*;

·        zabezpieczone powłoką antyrefleksyjną;

·        z automatyczną regulacją jasności;

·        w opcji mruganie wybranego elementu w celu zwrócenia uwagi.

📌 Całość pylonu cenowego wykonana jest z konstrukcji nośnej (stalowej) oraz profilowanych blach aluminium malowanych proszkowo.

📌 Elementy graficzne i podświetlane wykonane są z plexi płaskiej lub 3D termoformowanej.

📌 Pylon kotwiony jest do fundamentu betonowego B20 (C 15/20) umieszczonego w gruncie.

WITACZ

📌 W przypadku autostrad i dróg szybkiego ruch branże takie jak stacje paliw, hotele, restauracje drive thru, by zwiększyć zwoją widoczność z daleka eksponują swoje logo w formie kasetonu lub liter 3D na kilkunastometrowej rurze, konstrukcji reklamowej.

📌 Wysokość witacza waha się zwykle między 10-50m wysokości.

📌 Rura, konstrukcja reklamowamoże być strunobetonowa, oktagonalna, kwadratowa, okrągła, teleskopowa a wysokość waha się od 10m do 50m. Rura reklamowa, przez niektórych zwana też witaczem, konstrukcją reklamową, wieżą reklamową, zwykle wykorzystywana jest jako oznakowanie obiektów drive thru, stacji paliw przy autostradach lub jako element oznakowania galerii handlowej, siedziby firmy, hotelu czy obiektu użyteczności publicznej.

📌 Z uwagi na gabaryt rury reklamowej, reklama jest widoczna nawet z kilku kilometrów. Do precyzyjnego określenia widoczności reklamy, przed rozpoczęciem inwestycji stosuje się próbę balonową.

📌 Zobacz montaż witacza TUTAJ.

BILLBOARD

📌 Billboard to nośnik reklamy, będący dużą,  oświetloną tablicą halogenami ledowymi , która jest zazwyczaj umieszczana w strategicznych lokalizacjach, wzdłuż dróg, na budynkach lub w miejscach o dużej widoczności. Standardowe wymiary plansz to 504x238cm, 600x300cm, 900x300cm. Wysokość nogi konstrukcji billboardowej to przedział od 3-20 metrów. Billboardy występują w wersji jednostronnej, dwustronnej, trójstronnej.

📌 Plansza billboardowa  wyklejana jest folią winylową lub papierem blueback.

KASETON

Kaseton reklamowy to nośniki identyfikacji wizualnej, który służy do ekspozycji logo i/lub innych treści promocyjnych umieszczany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Podstawowym elementem kasetonów  jest rama wykonana z aluminium malowana proszkowo według palety RAL, która jest elementem konstrukcyjnym gwarantującym  stabilność i solidność całego elementu.

Lico kasetonów wykonane jest z plexi przy niewielkich rozmiarach lub wykonane w technologii elastycznego lica w przypadku dużych gabarytów.  Jeśli chcesz poznać zalety kasetonów wykonanych w technologii elastycznego lica ZAJRZYJ TUTAJ.

Kasetony podświetlane są energooszczędnymi modułami LED.

Zobacz montaż kasetonów na elewacji:

OTOK REKLAMOWY

📌 Otoki świetlne są specjalnym, rodzajem nośnika reklamowego w formie zdobiącej budynek lub podkreślającej architekturę eksponowanego miejsca.

📌 Jest to forma  świecącej, podłużnie zamontowanej płaszczyzny, powstałej z poziomych paneli, modułów, których wypukłość i wysokość mogą być dowolnie kształtowane w zależności od tylu obiektu i preferencji marki. Świecący otok stanowi formę praktycznego obrzeża, które wyznacza i podkreśla przestrzeń, na której jest zamontowany.

📌 Otoki reklamowe jako element identyfikacji wizualnej są najbardziej charakterystyczne dla branży bankowej, spożywczej, paliwowej.