Graffico do kawy #4

Nie wiesz co to jest Graffico do kawy? Zobacz TUTAJ

Dziś 1 września – symboliczny koniec wakacji i letniej swobody. Aura za oknem powoli zmienia się w jesienną, a to oznacza jedno – więcej czasu na książki i filmy! Przygotowaliśmy dla Was kilka polecajek. Sprawdźcie!
Życzymy smacznej kawy! :)

TEMAT 1 – Umiesz się skoncentrować?

Telefony, maile, rozmowy, spotkania, kawa, znowu maile i wiadomości. I tak mija dzień za dniem w pracy większości pracowników na świecie. Co byśmy osiągneli, gdybyśmy umieli w tym zgiełku pracować w ciszy i pełnym skupieniu? Pierwsza polecajka to książka pt. “Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza”, Cal Newport. Chcesz dowiedzieć się więcej?

TEMAT 2 – Moc dokumentów

Seriale i filmy potrafią wciągnąć nas bez pamięci. Jedni z wypiekami na twarzy czekają na kolejne odcinki inni…oglądają do rana. My dziś polecamy Wam coś zupełnie innego – filmy dokumentalne o ludziach. Nic tak nie inspiruje jak drugi człowiek, jego wielobarwne życie i zmagania z losem.

Wynalazczyni, Dolina Krzemowa w Kropli Krwi
Gdzie obejrzeć? HBOMAX

Dokument o Elizabeth Holmes i jej czarnej skrzynce „Edison”. 19-latka rzuca studia i zakłada spółkę wartą 9mld dolarów. Wizjonerka czy mistifikatorka?

 

Świat według Iona B.
Gdzie obejrzeć? Player.pl

Film o rumuńskim bezdomnym artyście, który zajął się tworzeniem kolaży. Dziś jego prace wystawiane są w Londynie i Paryżu. Piękna metamorfoza człowieka i potwierdzenie, że na okazje trzeba być przygotowanym.

 

Tinker Hatfield: Footwear Design
Gdzie obejrzeć? Netflix.

Dokument o Tinkerze Hatfieldzie, projektancie butów Nike w tym linii Air Jordan. Inspirujące spojrzenie na tworzenie, na pasję, na lojalność, ale również relacje z klientem.

 

Amerykańska Fabryka
Gdzie obejrzeć? Netflix.

Chiński miliarder otwiera fabrykę w Ohio i zatrudnia amerykańskich pracowników. Dokument o zderzeniu dwóch kultur i filozofii pracy. Dokument wyprodukowany przez  Baracka i Michelle Obamę.