MIASTA, które kochamy – Sztuka w mieście, inspirujące przykłady

Podróżujemy. Kochamy zarówno małe miejscowości, jak i duże aglomeracje. Szukamy tam zabytków, ale chyba jeszcze bardziej pięknych miejsc, dopaminowych dekoracji. W podróży robimy zdjęcia pięknych miejsc lub symboli określających dane miejsce, puszczamy je w sieć, by bardziej lub mniej dosłownie ogłosić światu, że jesteśmy w Amsterdamie, Londynie czy w Nowym Jorku.
Zobaczcie inspiracje, które rozsławiają regiony.

The RedBall

Czy widzieliście już „The RedBall”, czyli czerwoną piłkę, która jest gigantycznym i zaskakującym elementem w przestrzeni publicznej. Czerwona piłka podróżuje po miastach. Instalacja jest rzeźbą w przestrzeni miejskiej. Zmienia swoją lokalizację, powoduje emocje, uruchamia wyobraźnię. Jak Wam się podoba taki projekt artystyczny?
A może chcielibyście, by piłka czerwona piłka przybyła do Waszego miasta
Wystarczy napisać do artysty Kurta Perschke:  https://www.redballproject.com/contact 

Mozaika

Powszechnej betonozie przeciwstawił się francuski artysta o pseudonimie Ememem. Ten tajemniczy artysta wypełnia dziury na chodnikach mozaikami, który przez lata swojej aktywności, stał się specjalistą w wypełnianiu ubytków wielokolorowymi mozaikami. Tak mozaikami, które pięknie zdobią miasto. Artysta działa od 2016 roku, zmieniając smutne i szare ulice w dzieła sztuki. Jest to idealny przykład tego, że sztukę można tworzyć wszędzie.

Kolorowe boiska

Bardzo podoba nam się koncept kolorowych boisk.
Pierwsze kolorowe boiska powstały w Brazylii. Dzięki artystycznej, kolorowej koncepcji deweloperzy nie mogą zmieniać ich w kolejny plac budowy. Pomysł nie tylko ma wymiar artystyczny.
Widać, że pomysł kolorowych boisk stał się globalnym trendem, trendem, który ma pozytywnie prowokować i zachęcać do aktywności fizycznej.
Zmieniamy się i zmieniamy swoje nastawienie w kwestii zagospodarowania przestrzeni miejskiej, co sprawia, że nawet zwykłe boisko do gry staje się dziełem sztuki.