Polacy w pandemii nie chcą siedzieć w domach sami, dlatego masowo ruszyli do schronisk i hodowli, aby zapewnić ciepły dom zwierzakom. Badacze relacji ludzie:zwierzęta już dawno podkreślali, że więź, jaka wytwarza się pomiędzy pupilem a jego opiekunem jest niepowtarzalna i długotrwała. W internecie aż roi się od filmików, gdy psy cieszą się na powrót opiekuna z wakacji, czy z wojska. Dzisiaj poznać siłę takiej więzi i zwierzęta, które chociaż są samotne, mogą liczyć na namiastkę domu.

TEMAT 1 – WIERNY JAK PIES

Psia wierność jest znana już od wieków – powstały na ten temat książki, filmy, a w Japonii wierny pies Hachikō doczekał się nawet swojego pomnika. Poznajcie psa, który na chwilę stracił opiekuna w wyniku koronawirusa.

TEMAT 1 – NAJLEPIEJ W DOMU

Każdy z nas lubi wracać do ciepłego domu, własnej kanapy i fotela. Lubimy jak jest przytulnie. Takie odczucia nie są tylko zarezerwowane dla ludzi – nasze zwierzaki również uwielbiają dywaniki, miękkie kanapy i legowiska. Psiaki, które przebywają w schronisku są pozbawione tego przywileju. Ale w Przemyślu powstała nietypowa psia wioska, w której wszystkie zwierzątka mają wygodnie.