Zima zbliża się wielkimi krokami. Pojawiły się pierwsze przymrozki, coraz szybciej robi się ciemno, a słońce rzadko wygląda zza chmur. Takie warunki zaczynają być groźne dla zwierząt, które przebywają na zewnątrz. Jeżeli chcemy być eko, to warto w pomoc zwierzętom się włączyć. Możemy dokarmiać koty, psy i ptaki. I to właśnie ptakami się dzisiaj zajmiemy – zobaczycie co zrobić, by sroki oczyszczały okolicę ze śmieci oraz jak zorganizować karmnik i czym go uzupełnić.

TEMAT 1 – MĄDRE PTAKI

Ptaki potrafią być bardzo inteligentne. Emerytowany mechanik postanowił to wykorzystać i skonstruował maszynę, która nagradzała ptaki przekąską w zamian za… przyniesie kapsla od butelki lub puszki. Ptaki bardzo szybko się nauczyły tego mechanizmu i zaczęły sprzątać okolicę.

 

TEMAT 1 – EKO-KARMNIK

W wielu ogrodach i na parapetach pojawiają się karmniki. W niektórych wiszą słoniny pojawiają się nasiona i niestety… chleb, który jest szkodliwy dla ptaków (nawet dla kaczek, które większość z nas w dzieciństwie chętnie dokarmiała czerstwym chlebem). Zobacz jak zorganizować karmnik i co się powinno w nim znaleźć.