Wracamy z cyklem Graffico do kawy po dłuższej przerwie świąteczno-majówkowej. A z uwagi na to, że poprawia się pogoda i sezon wakacyjny za pasem, dzisiaj porozmawiamy o bezpieczeństwie w samolocie. Kilka dni temu jedna z pasażerek w Nowej Zelandii została wyrzucona z samolotu, ponieważ odmówiła obejrzenia filmu instruktażowego o sytuacjach awaryjnych. I na prawdę – niewiele osób skupia uwagę na prezentacji stewardów. Dlatego linie lotnicze stają na głowie, by zwrócić uwagę pasażerów na kwestie bezpieczeństwa. Jak to robią?

TEMAT 1 – INSTRUKCJA? TO TAKIE “BLA BLA BLA”

Każda podróż samolotem zaczyna się od prezentacji stewardów o tym, jak zachować się w sytuacji awaryjnej, korzystać z masek tlenowych, czy kapoków. Osoby, które często latają teoretycznie znają ją na pamięć. W ostatnich czasach prezentacje zastępuje się tzw. safety video. Linie lotnicze przygotowują je tak, by były śmieszne i intrygujące. Zobacz najlepsze z nich:

TEMAT 2 – LATANIE NA LĄDZIE

Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa lotu są tak popularne, że linia lotnicza Emirates Airline wykorzystała ją na lądzie, podczas trwania meczu piłkarskiego. Zobacz jak świetnie zareagowali kibice.