Od 2 dni mamy wiosnę. Może pogoda i temperatura nie zawsze o tym świadczą, ale rośliny powoli wypuszczają zielone pączki, a kwiaty nieśmiało przebijają się przez ziemię. A i nasze roślinki domowe wybudzają się z zimowego letargu i łapią pierwsze promienie słońca. Dzisiejsze Graffico do kawy będzie zielone – dowiesz się, gdzie można adoptować roślinę doniczkową i jak mówić do kwiatów, by rosły i były szczęśliwe :)

TEMAT 1 – NIE HEJTUJ ROŚLIN

Ikea przeprowadziła nietypową akcję, która miała za zadanie zwrócić uwagę dzieci na problem hejtu i nękania słownego. W jednej ze szkół ustawiono dwie takie same rośliny, którym zapewniono identyczne warunki – taką samą ilość wody, powietrza, ziemi itp. Zadaniem uczniów było mówienie miłych rzeczy do jednej rośliny, a do drugiej uczniowie mogli zwracać się tylko negatywnie, używając obelg i wyzwisk bez żadnego oporu. Wyniki eksperymentu po 30 dniach są szokujące!

TEMAT 2 – PRZYGARNIJ ROŚLINĘ

Kwiaty doniczkowe, które mamy w domu są nie tylko dekoracją, ale oczyszczają powietrze i zaopatrują nasze 4 kąty w tlen. Zdarzają się sytuacje, gdy nie możemy dłużej opiekować się naszą roślinką. Nie warto jej wyrzucać! W Galerii Łomianki w Warszawie ruszył punkt adopcyjny, gdzie można oddać swoją roślinę lub zaadoptować zupełnie nową.