Za kilka dni mija rok od akcji ratunkowej na Nanga Parbat, podczas której 4 polskich himalaistów, biorących udział w Zimowej Wyprawie na K2, podjęło się heroicznego zdania – uratowania Polaka Tomasza Mackiewicza i Francuski Elizabeth Revol, którzy utknęli na Nanga Parbat.  I pomimo tego, że sukces był połowiczny, bo udało uratować się tylko Elizabeth, coś się zmieniło – uzmysłowiliśmy sobie, że polscy himalaiści są w wysokich górach potęgą. I tak zaczęła się górska gorączka. Wielu nadal jednak pyta: “Po co oni to robią?” No właśnie. Po co?

TEMAT 1 – POMOC TO NORMALNA RZECZ!

Adam Bielecki to nasz polski himalaista-terminator. I chociaż niektórzy mówią, że działa jak maszyna, to jednak pasja sprawia, że jest po prostu romantyczny. Zobacz jak opowiada o tym, dlaczego kocha góry i co sprawia, że jest w stanie przekraczać granice swojego organizmu?

TEMAT 2 – WSPINANIE SIĘ TO SPORT CZY SZTUKA?

Denis Urubko, razem z Adamem Bieleckim uratowali Elizabeth Revol. Zobacz za co Denis ceni Polaków i jak traktuje zdobywanie wysokich gór.

TEMAT 3 – W GÓRĘ WBREW LOGICE

Krzysztof Wielicki to pierwszy himalaista, który samotnie wszedł najwyższą górę świata Zimą – Mont Everest zdobył w 1980. To co zrobił 8 lat później wprawiło w osłupienie górski świat – samotnie i zimą zdobył 4 górę na ziemi Lhotse i to w … gorsecie ortopedycznym. Od tego wydarzenia 31 stycznia minęło 30 lat.