napisy reklamowe dla miast, Graffico

WITACZE, o których się mówi

Miasta i gminy są coraz bardziej świadome jak wielkie znaczenie ma marketing i promocja. Coraz bardziej prześcigają się w pomysłach, by wyróżnić swój region, przyciągnąć turystów i inwestorów. Często zapominają jednak, że pierwszą wizytówką miasta jest witacz. Przy drogach wciąż stoi jeszcze wiele konstrukcji, które pamiętają czasy PRL-owskie, i nowopowstałych, beznamiętnych form o kształcie graniastosłupa. Czy takie witacze są jednak wizytówką, która wyróżnia, zachwyca, przyciąga wzrok?

Jaki jest przepis na udany witacz?

Witacz musi być zauważalny! Zauważalny, czyli 5-8 metrowy. Stawianie witaczy 3metrowych nie ma najmniejszego sensu bo giną w otoczeniu. Innym aspektem jest bryła, im bardzie nietypowa, tematyczna, spersonalizowana tym lepiej. Idealnie gdyby była podświetlana, obrotowa lub z elementami ruchomymi. Ważna jest również czysta forma, zbyt dużo informacji powoduje, że witacz jest nieczytelny.

Jakie są trendy europejskie jeśli chodzi o pylony i witacze?

Pylony i witacze w Europie są bardzo różnorodne, cechuje je estetyka wykończenia, jakość, dbałość o szczegóły. Bardzo modne są pylony literowe. Najczęściej są to duże bryły, na których można usiąść, przy których można zrobić sobie zdjęcie. Oznakowują miasta, firmy, uczelnie. Turyści, studenci chętnie robią sobie przy nich zdjęcie i ślą do znajomych, umieszczają na FB, bo fajnie jest się pochwalić, że jestem w Las Vegas, Giżycku czy Krakowie, że to jest moja uczelnie czy praca. A to wszystko to nic innego tylko PR, promocja, marketing szeptany.